Právě přítomno: 62 hostů a žádný člen

Sourozenci z Rychnova, jméno z Vídně a číselná řada z Yavne.Tak by se v krátkosti dal shrnout uplynulý rok 2021 v profilových cylindrických vložkách. Covidové období způsobilo, že se v minulém roce v Česku stalo skoro současně několik velmi zajímavých zámkařských událostí.
Číst dál...
03-11-2018 - Zámky vložky mechanické zábrany
Tuto otázku si jednoho dne položil také Antonín…
13-01-2019 - Zámky vložky mechanické zábrany
Vlastním vývojem v rychnovské továrně ASSA ABLOY Czech &…

08-08-2019 - Zámky vložky mechanické zábrany
Na pražském zámkařském veletrhu ELF 2017 se odborná…

Historie trezorových zámků úzce souvisí s dějinným vývojem zámků jako takových. Trezorové zámky prakticky dodnes vycházejí z koncepcí takzvaných bezpečných zámku, pomineme li zámky k truhlám a francouzské zámky, jež velkou bezpečností nevynikaly.
Číst dál...
05-04-2019 - Historie
Připravili jsme pro vás historické katalogy, a materiály…

13-12-2018 - Historie
Zvyšování úrovně bezpečnosti bytových dveří přídavnými zámky není…
15-06-2021 - Historie
Článek je vzpomínkou na opravdu nejlepšího sběratele zámečnických…

V roce 2009 přišla firma Fab s novou ochranou vlastních cylindrických vložek proti bumpingu. Rbc kolík, geniálně jednoduché řešení, které je stoprocentně účinné, pouze v případě použití aplikátoru klíče, bumpkeys.
Číst dál...
25-08-2018 - Lockpicking
V roce 2014 došlo v české lockpickerské komunitě k situaci, že…